Kurumsal


Ailemizin sigortacılık geçmişi, kurucumuz Dr. Alaattin Büyükkaya'nın öncülüğünde 1973 yılında başladı. Büyükkaya, daha üniversite yıllarında sigortacılığa ilgi duyarak, bu dalda Türkiye'deki ilk master ve doktora tezini vererek "sigortacılıkta doktorluk" derecesini aldı. Nitekim bu tarihten sonra Türkiye'de sigorta sektöründe yapılan her değişimde ve yenilikte "Büyükkaya" isminin etkisi ve rolü de görülmeye başlandı.Sigortacılıkta, denetim ve uzmanlık, en üst düzeyde profesyonel yöneticilik, sigorta şirketi kurmak ve yürütmek dahil sigortacılığın her noktasında "ailemiz" tecrübe ve birikim kazanarak bu günlere geldi.

Nitekim ailemizin sigortacılık geçmişi "Bir Sigorta Duayeni Alaattin Büyükkaya'nın Hatıraları ? Yalnız Yürümeyeceksin" ismiyle kitaplaştırılmış ve kalıcı hale de getirilmiştir.Bugün ellibinin üzerindeki sigortalımızla, "sadece" bu sektörde uzmanlaşmanın ve hizmet sunmanın gururunu yaşıyoruz.

Ayrıca, Türkiye'de ilk defa, şirketimiz ortakları arasında yer alan Prof.Dr. Aziz Akgül'ün başlattığı mikro finans uygulamasını, şirketimiz tarafından gene Türkiye'de ilk defa, geliştirilen Mikro Sigorta ile taçlandırarak sadece ülkemizde değil Dünya'da da örnek ve öncü bir uygulamaya imza attık. Mutlulukla belirtmeliyiz ki, bir sorumluluk projesi olan Mikro Sigorta uygulaması ile, yüz bine yakın kadın bugün hayata daha güçlü tutunuyor.Diğer taraftan, İstanbul'un en önemli iş merkezlerinden biri olan Eyüp'ün kalbinde, kendi mülkümüz olan müstakil tarihi konağımızda, uzman kadromuzla her sabah kapımızı sigortalılarımıza hizmet sunmak için mutluluk ve huzurla açıyoruz.

Kurumsal bir yapı içinde organize olarak teknolojinin olanaklarını sonuna kadar kullanmak suretiyle sürdürülebilir bir büyümeyi sağlamak ve bu sayede Sigorta Sektörünün en büyük ilk beş Sigorta Aracılarından birisi olabilmek.

Ayrıca, Amerika, Avrupa, Orta Asya ofislerimiz ile Global Broking Network (GBN) üyesi olarak, Dünya'nın neresinde olursa olsun sigortalılarımıza hizmet sunan bir organizasyon yapısına sahibiz.

Evet, "biz sigortacıyız" Uluslararası bir sigorta ve reasürans brokeriyiz.Kurucumuzun dediği gibi;"İyi bir sigorta brokeri; adına hareket ettiği müşterisini dinleyen, onu anlayan, sigorta ihtiyacını en iyi şekilde belirleyip bunu karşılayacak sigorta programını yapandır.Sigorta brokeri, öncelikle, müşterisinin risklerini doğru değerlendirerek, ekonomik çözümler sunmalıdır. Ayrıca, sigortalılarının, değişen sigorta ihtiyaçlarını takip edip uygun alternatifler de üretebilmelidir.Biz sigortacı bir aileyiz. 40 yılı aşkın süredir, bu anlayışla ve gururla binlerce müşterimize hizmet veriyoruz. Sahip olduğumuz tecrübe ve uzmanlığımız ,ulusal ve uluslararası birikime sahip profesyonel kadromuzla, sigorta sektörünün saygın bir üyesiyiz.Kısaca, biz sadece sigortacılık yapıyoruz. Bu bizim işimiz. Bu iddiamız, müşterilerimiz için de güvencemizdir.Böyle olmaya da devam edecektir."

Dr. Alaattin Büyükkaya
Yönetim Kurulu Başkanı